OFERTA KONCERTOWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO STOWARZYSZENIA JAZZOWEGO NA 2017 ROK
 

 

JAZZOWY QUARTET 2017

1. „Jazz na rogatkach”
Dom Kultury „Klub Skolwin” ul. Stołczyńska 163, Szczecin Skolwin
Miejski Ośrodek Kultury filia Klub „Delta” ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie

2. „Amfiteatr Jazz Café”
Teatr Letni im. Heleny Majdaniec w Szczecinie, ul. Fałata 2, Szczecin

3. „Koncert Jazz Fana”
Studio telewizyjne Telewizji Polskiej Szczecin ul. Niedziałkowskiego 24, 70-411 Szczecin

4. „Jazz pod choinkę”
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ul. Małopolska 48, Szczecin
Od roku 2005 (od 2008 roku w ramach działalności statutowej ZSJ) Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe organizuje cykl koncertów „Poniedziałek Jazz Fana”. W ramach tego projektu odbyło się dotychczas ponad 100 koncertów najbardziej znanych artystów jazzowych z Polski i zza granicy. W roku 2017 w ramach współpracy z Telewizją Polską Szczecin otrzymaliśmy propozycję organizacji tych koncertów w studiu Telewizji Polskiej w Szczecinie z możliwością ich rejestracji dla potrzeb telewizji. Premierowa emisja telewizyjna koncertów w TVP3 przewidziana jest w poniedziałek jednak rejestracja koncertów z udziałem publiczności będzie miała miejsce w soboty stąd w 2017 roku zmieniamy nazwę cyklu na „Koncert Jazz Fana”. W ramach tego cyklu proponujemy organizację 4 koncertów.

Od roku 2009 ZSJ organizuje cykl koncertów pod nazwą „Jazz na rogatkach”, które organizowane są przy współudziale miejskich instytucji kultury (Dom Kultury „Klub Skolwin” w Skolwinie i Klub „Delta” filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Dąbiu). W ramach cyklu „Jazz na Rogatkach” odbyło się ponad 50 koncertów upowszechniających muzykę jazzową i pokrewną wśród, mieszkańców odległych dzielnic Szczecina. W ramach tego cyklu proponujemy organizację 6 koncertów.

Od 2012 roku ZSJ realizuje cykl koncertowy pod nazwą „Amfiteatr Jazz Café” organizowany w letnie niedzielne popołudnia na scenie Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec w Szczecinie. W ramach tego cyklu zorganizowano dotychczas ponad 25 koncertów bardzo znanych polskich i zagranicznych artystów, które spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem publiczności. W ramach „Amfiteatr Jazz Café” proponujemy organizację 4 koncertów.

W roku 2013 ZSJ rozpoczął realizację kolejnego cyklu koncertowego pod nazwą „Jazz pod choinkę”,
w którym wystąpiły największe gwiazdy polskiego jazzu jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, a w 2016 r. Krystyna Prońko. W ramach tego cyklu odbywa się raz w roku jeden koncert.

W ramach cyklu „Jazz na rogatkach” odbędzie się 6 koncertów:

19.03.2017 - CAFE JAZZ TRIO (Szczecin) – KLUB „DELTA” DĄBIE
14.05.2017 - ANDRZEJ SZPAK Z ZESPOŁEM (Szczecin) – DK „SKOLWIN”
11.06.2017 - THE BEAT FREAK (Szczecin) – KLUB „DELTA” DĄBIE
17.09.2017 - ACCOUSTIC GUITAR PROJECT (Szczecin) – DK „SKOLWIN”
08.10.2017 - MACIEJ STRYCHARCZYK Z ZSPOŁEM (Szczecin) – KLUB „DELTA” DĄBIE
15.10.2017 - PROJEKT WRÓBEL (Szczecin) – DK „SKOLWIN”

19.03.2017 – CAFE JAZZ TRIO (Szczecin) – Klub „Delta” Dąbie
Cafe Jazz Trio - to szczeciński zespół grający klasykę Swing Jazzu (1930-1960), w skromnym instrumentarium: klarnet, gitara, werbel (szczotki), nawiązujący stylistyką brzmieniową do zespołów klubowych z epoki Swingu. Bezpretensjonalność interpretacji i kameralny skład, to klarowność i przejrzystość brzmienia. W repertuarze mają również wybrane motywy muzyki filmowej, w swingowych aranżacjach. Zespół tworzą: Krzysztof Marek – klarnet, Robert Jarzębski – gitara, Janusz Jędrzejewski – kontrabas, Ryszard Słowicki – instrumenty perkusyjne. Zespół jest w trakcie nagrywania swojej pierwszej płyty studyjnej.

14.05.2017 - ANDRZEJ SZPAK Z ZESPOŁEM (Szczecin) Dom Kultury Klub „Skolwin” Skolwin
Jeden z najbardziej doświadczonych szczecińskich muzyków ze swoim zespołem i autorskim projektem wykonującym muzykę polska i zagraniczną ostatnich dziesięcioleci XX wieku. Andrzej Szpak specjalizujący się w wykonaniu piosenek Czesława Niemena tym razem zaprezentuje nam inne swoje bluesowo-rockowo i jazz-rockowe oblicze.

11.06.2017 – THE BEAT FREAK (Szczecin/Dania) Klub „Delta” Dąbie
The Beat Freaks - to projekt muzyczny sygnowany nazwiskami znakomitych muzyków jazzowych ze szczecińsko-duńskim rodowodem. Skandynawskiego charakteru muzyce nadaje bowiem fakt, iż połowa zespołu, swój muzyczny język rozwijała kształcąc się w prestiżowej akademii w Odense w Danii. Zespół założył w 2014 roku Michał Starkiewicz (gitara), który do współpracy zaprosił Tomka Licaka (saksofon tenorowy) i Pawła Grzesiuka (bas) oraz mieszkającego na stałe w Kopenhadze - Radka Wośko (perkusja). W marcu 2016 roku w Studio Soyuz w Łodzi zespół nagrał swój debiutancki album, który miał swoją premierę w październiku. Debiutancka płyta „Leon” ukazała się na rynku nakładem wydawnictwa Gateway Music z Danii. Album został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez krytyków muzycznych jak i przez muzyków. Muzycy uciekają od utartych schematów jazzowych form proponując muzykę, która jest swoistą opowieścią. W ich muzyce znajdziemy inspiracje i zapożyczenia zarówno z muzyki słowiańskiej, ludowej, etnicznej czy wręcz rockowej. Jednocześnie muzyka zespołu pozostaje świeża nawiązując do brzmienia współczesnego jazzu

17.09.2017 – ACCOUSTIC GUITAR PROJECT (Szczecin) Dom Kultury „Klub Skolwin” Skolwin
Szczeciński duet wokalistów Wojtek Rapa i Małgorzata Jarmoc poszerzony o wytrawną sekcję rytmiczną. W repertuarze głownie jazzująco swingujące przeboje amerykańskiej sceny muzycznej i musicalowej. Uczta dla publiczności pragnącej posłuchać znanych i lubianych melodii i standardów jazzowych w naprawdę dobrym wykonaniu. Zespół tworzą: Małgorzata Jarmoc – śpiew, Wojciech Rapa – gitara, śpiew, Janusz „Kanapa” Jędrzejewski – kontrabas

08.10.2017 – MACIEJ STRYCHARCZYK Z ZSPOŁEM (Szczecin) Klub „Delta” Dąbie
Maciej Strycharczyk - klarnecista i saksofonista. Zainteresowania muzyczne rozwijał pod kierunkiem znakomitego muzyka i pedagoga Adama Ruszały. Maciej Strycharczyk jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu i Szczecinie. Studiował w klasie prof. Zdzisława Nowaka. Wykonywał wiele utworów kameralnych, koncertów na klarnet i fortepian takich kompozytorów jak W.A. Mozart, K.M. Weber, R. Schumann, F. Poulenc, K. Kurpiński. C. Debussy. Uczestniczył w warsztatach klasycznych klarnetowych i saksofonowych. Marcin Matecki to pianista jazzowy, należący do grupy znanych muzyków sesyjnych w Szczecinie. Na instrumentach klawiszowych gra w szczecińskich projektach muzycznych: „Matecki Trio”, „Hypnotic Jazz Quartet”, „Michał Grobelny Band”. W ramach współpracy z zespołem „Trio M3″ występował z Krzesimirem Dębskim oraz Bernardem Maseli. Tworzy duety instrumentalne jak również instrumentalno-wokalne, w różnorodnych konfiguracjach stylistycznych. Występuje w klubach muzycznych, zasiadając przy fortepianie bądź syntezatorach. Muzykom towarzyszy sekcja rytmiczna.

15.10.2017 – PROJEKT WRÓBEL (Szczecin) Dom Kultury „Klub Skolwin” Skolwin
„Projekt Wróbel” Maćka Wróbla czyli: Maciej Wróbel – perkusja, Jacek Mazurkiewicz – kontrabas, Tomek Licak – saksofony, klarnety, elektronika. Maciej Wróbel to doświadczony szczeciński perkusista, kompozytor i aranżer, znany z takich projektów jak Rykoszept, Clockwork czy Granie Herberta. Do wspólnego muzykowania w ramach „Projekt Wróbel“ zaprosił najlepszych szczecińskich muzyków. „Projekt Wróbel” to emocjonalna podróż podczas której usłyszycie Państwo autorskie kompozycje każdego z członków projektu. Nowoczesny jazz z domieszką przestrzennego, momentami mrocznego klimatu który powoduje niezwykłe emocje u słuchaczy. Koncert „Projekt Wróbel” to także swoisty miks różnych gatunków muzyki improwizowanej. Zespół powstał na dwa, trzy tygodnie przed premierowym koncertem, ale biorąc pod uwagę doświadczenie sceniczne tria, nie dziwi fakt, iż nie dało się odczuć niezgrania czy braku pewności. Maciek Wróbel wciela się w rolę konferansjera. Opowiada o okolicznościach powstania poszczególnych utworów co bardzo przybliża zespół i publiczność. Koncert ma klimat jazzowej impresji sprzyjającej jesiennemu nastrojowi kontemplacji, choć nie bez mocniejszych niespodzianek.

W ramach „Amfiteatr Jazz Café” odbędą się 4 koncerty w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec
w Szczecinie

09.07.2017 – CHARLIE GREEN & KRZYSZTOF „PUMA” PIASECKI QUARTET (USA/POLSKA)
16.07.2017 – SWING LOVERS (Szczecin)
23.07.2017 – MARIANNA WRÓBLEWSKA & RAPA JAZZ BLUES COMPILATION (Warszawa/Szczecin)
30.07.2017 – POMERANIAN YOUTH BIG BAND (Szczecin)

09.07.2017 – CHARLI GREEN & KRZYSZTOF „PUMA” PIASECKI QUARTET (USA/POLSKA)
Krzysztof „Puma” Piasecki Absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej, wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Kompozytor, aranżer, pedagog - jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej. W 1997 Zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego "Gitara i Bas". Występował na wspólnej scenie między innymi z Mickiem Sternem, Bobem Malachem, Davidem Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem i Jeffem Berlinem. Gościł w wielu klubach za granicą, w tym w berlińskim klubie A-Trane. Z równą swobodą i równie chętnie gra muzykę tak różną jak rock`n`roll, blues, swing, jazz nowoczesny i fusion... Zaprosił do współpracy znakomitych muzyków: Paweł Serafiński – organy Hammond, Adam Skrzypek – gitara basowa, Adam Buczek – perkusja. Gwiazdą koncertu będzie doskonały amerykański trębacz Charlie Green.

16.07.2017 – SWING LOVERS (Szczecin)
Zespół Swing Lovers powstał w 2001 roku w Szczecinie i został stworzony z myślą o tych, którzy cenią sobie muzykę na najwyższym poziomie, a do tego znaną, lubianą i wykonywaną w pełni na żywo. Założycielem zespołu był znany pianista, kompozytor, aranżer i nauczyciel Stefan Lubkowski. W repertuarze zespołu znajdują się największe standardy muzyki rozrywkowej, jazzowo-swingowej, latynoamerykańskiej, pop, tanecznej, poczynając od lat 20-tych, a kończąc na aktualnych hitach z list przebojów. Podstawę zespołu tworzy kwartet, w składzie instrumentalnym: gitara basowa, perkusja, fortepian, puzon i wokal, dzięki czemu Swing Lovers doskonale pasuje na uroczystości świata biznesu, bankiety, bale, kolacje, koncerty, wernisaże itp. Nowym szefem zespołu jest puzonistka i wokalistka Anna Nowik. Dzięki oryginalności i różnorodności wykonywanej muzyki zespół usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagającego słuchacza, czego potwierdzeniem są liczne festiwale, koncerty i uroczystości w Polsce, Niemczech, Belgii, Szwecji, Danii.

23.07.2017 – MARIANNA WRÓBLEWSKA & RAPA JAZZ BLUES COMPILATION (Warszawa/Szczecin)
Marianna Wróblewska jedna z najbardziej doświadczonych polskich wokalistek jazzowych wystąpi
z jazzowym recitalem zawierającym wszystkie najbardziej znane i lubiane standardy muzyki jazzowej. Niespodzianką mają być piosenki patronki amfiteatru Heleny Majdaniec w wykonaniu jej niegdysiejszej koleżanki Marianny Wróblewskiej. To chyba wciąż za rzadko słyszymy w amfiteatrze Heleny Majdaniec jej piosenki. Postaramy się nadrobić ten błąd w lipcowym koncercie w Teatrze Letnim. Artystce towarzyszyć będzie szczecińskie zespół Wojtka Rapy.

30.07.2017 – POMERANIAN YOUTH BIG BAND (Szczecin)
Pomeranian Youth Big Band to 18 osobowa orkiestra, wykonująca muzykę jazzową i rozrywkową. Powstała w 2013 roku w Szczecinie, zrzeszając muzyków profesjonalnych oraz młodzież. Od 2016 roku Big Band związany jest z Akademią Sztuki w Szczecinie, której studenci na stałe znajdują się w składzie zespołu i gdzie również odbywają się próby. Założeniem orkiestry jest propagowanie muzyki rozrywkowej, big bandowej, a misją nadrzędną działalności orkiestry, jest rozwój młodzieży poprzez wspólne koncertowanie z muzykami zawodowymi – czyli stworzenie wspólnej grupy, w której uczestniczy wiele pokoleń muzyków. Orkiestra zadebiutowała podczas koncertu „Jazz na Betonowcu” na jeziorze Dąbie w sierpniu 2013 roku. W 2014 roku zdobyła Grand Prix konkursu orkiestr dętych i big bandów w Łobzie. Oprócz zachodniopomorskiej młodzieży wystąpili z nią mi.in.: Jola Szczepaniak-Przybylińska, Michał Grobelny, Krzysztof Kołłątaj, Igor Zuzansky, Michał Koniarski, Liliana Kostrzewa, Krzysztof Ciesielski, Tomasz Licak, Łukasz Juźko, Rafał Mizdalski. Każdy z tych muzyków związany jest z naszym województwem, na co dzień pracują oni w instytucjach oświatowych oraz regularnie koncertują. Kierownikiem muzycznym Pomeranian Youth Big Bandu jest Tomasz Licak, saksofonista i kompozytor, absolwent Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze. Pomeranian Youth Big Band w swoim szerokim repertuarze posiada zarówno klasykę jazzowej muzyki big bandowej z lat 30tych, jak i utwory nowoczesne oraz muzykę komponowaną specjalnie dla tej orkiestry. Muzyka big bandowa pełna jest żywiołowości a potężne brzmienie orkiestry przyjmowane jest przez publiczność z wielkim entuzjazmem.

W ramach cyklu „Koncert Jazz Fana” w studiu telewizyjnym TVP Szczecin proponujemy 4 koncerty:

25.03.2017 - LAURA CUBI (Hiszpania) & ADAM WENDT ACOUSTIC SET
22.04.2017 - SZYMON ŁUKOWSKI QUINTET FEAT. JOHANNES RIEPLER (Austria)
21.10.2017 - ŁUKASZ PAWLIK QUARTET FEAT. CHRISTOPH TITZ
25.11.2017 - SIERGIEJ WOWKOTRUB (Ukraina) GYPSY SWING QUARTET

25.03.2017 – LAURA CUBI & ADAM WENDT ACOUSTIC SET (Studio TVP Szczecin)
„Polskie Serce – Hiszpańska Dusza” to nazwa trasy koncertowej promującej najnowszą płytę Adama Wendta „Por la noche” („W nocy”). Jest to program napisany pod wpływem fascynacji muzyką hiszpańską i przy współpracy z Laurą Cubi Villena. Kompozytorem wszystkich utworów zawartych na płycie jest Adam Wendt, a autorką tekstów, oczywiście w języku hiszpańskim, jest Laura Cubi. Efektem tego wyzwania, zarówno dla autorów jak i muzyków towarzyszących, jest połączenie najlepszych cech muzyki hiszpańskiej i naszej rodzimej – polskiej. Repertuar płyty to 12 autorskich kompozycji w brawurowy sposób zagranych i zaśpiewanych. Ta zbitka stylistyczna, piękne melodie oraz bardzo ciekawy skład instrumentalny w połączeniu z głosem, który wręcz hipnotyzuje temperamentem a miejscami nostalgią przekazuje słuchaczom tej muzyki niepowtarzalne i unikalne doznania i przenosi ich w zupełnie inne, nowe rejony świadomości.Adam Wendt - saksofonista, kompozytor, aranżer i pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył również z wyróżnieniem. Już w czasie studiów nawiązał współpracę z wieloma zespołami (m.in. Young Power) oraz grywał w czołowych orkiestrach rozrywkowo-jazzowych.. Od momentu powstania zespołu Walk Away (1985) związał się z nim na stałe. Z zespołem tym zdobywał wiele głównych nagród i wyróżnień. O wielu lat prowadzi też autorskie zespoły: Adam Wendt & Friends, Adam Wendt-Triologue, Adam Wendt Power Set. Jest muzykiem zespołu Mariusz Bogdanowicz Quartet, Zbigniew Wrombel Quartet, Eljazz Quintet oraz Tria Krystyny Prońko. Adam Wendt oprócz działalności typowo koncertowej i artystycznej trudni się pedagogiką muzyczną, prowadząc zajęcia edukacyjne i warsztatowe. Laura Cubi jest rodowitą hiszpanką mieszkającą na stałe w Walencji w Hiszpanii, zakochaną w naszym kraju – w ludziach, folklorze, krajobrazach i pierogach! Zajmuje się muzyką profesjonalnie. Prowadzi szkołę muzyczną w swoim mieście i udziela się jako solistka w licznych klubach muzycznych śpiewając zarówno typową muzykę hiszpańską, w której zawarte są cechy muzyki jej prowincji jak i jazz i rhythm’ blues. Jednak najbardziej lubi wszelkie poszukiwania muzyczne oparte na zbitkach różnych kultur.

22.04.2017 – SZYMON ŁUKOWSKI QUINTET FEAT. JOHANNES RIEPLER (Austria) (Studio TVP Szczecin)
Szymon Łukowski Quintet to nowy projekt saksofonisty, kompozytora i aranżera związanego z trójmiejskim i bydgoskim środowiskiem muzycznym. Do tej pory Łukowskiego można było usłyszeć jako sidemana w takich formacjach jak Piotr Lemańczyk Quartet North czy Jan Konop Big Band. W grudniu 2014 roku, powołał jednak własny skład, w którym występują wibrafonista i marimbafonista Dominik Bukowski, kontrabasista Paweł Urowski, perkusista Sławek Koryzno oraz Szymon Łukowski jako leader na saksofonach tenorowym, altowym i sopranowym, w kilku utworach rozszerzając instrumentarium o klarnet basowy. Wyjątkowość kwintetu przejawia się między innymi w tym, że rolę instrumentu harmonicznego powierza się tu naprzemiennie wibrafonowi oraz gitarze, co w połączeniu z saksofonami odświeża formułę klasycznego kwintetu i otwiera nowe przestrzenie brzmieniowe, niemożliwe do uzyskania w składzie, w którym instrumentem harmonicznym jest fortepian. Stylistyka zespołu oscyluje wokół nowoczesnego jazzu, czerpiąc w równej mierze z osiągnięć współczesnych wykonawców takich jak Gary Burton, Dave Holland i David Binney, jak i mistrzów gatunku jak John Coltrane i Woody Shaw. JOHANNES RIEPLER - gitarzysta, kompozytor, aranżer. Urodzony w Austrii, studiował grę na gitarze w Amsterdamie a następnie przeprowadził się do Londynu gdzie od 2006 roku mieszka i współpracuje z muzykami jazzowymi wszystkich generacji. Innowacyjny gitarzysta i kompozytor, współtwórca i gospodarz Vortex Downstairs Jazz Night jam session. Wypracował indywidualny styl gry, czerpiący zarówno z jazzowej tradycji jak i innych idiomów muzycznych stawiający wysokie wymagania współuczestniczącym w jego projektach wykonawcom. Johannes Riepler jest liderem kilku autorskich zespołów, występuje także jako sideman w Wielkiej Brytanii i poza jej granicami. Prowadzi działalność edukacyjną na Uniwersytecie Middlesex oraz Konserwatorium Muzyki i Tańca Trinity Laban. Zespół tworzą: Szymon Łukowski - saksofony tenorowy, altowy, sopranowy, klarnet basowy, Dominik Bukowski - wibrafon, marimba, Paweł Urowski – kontrabas, Sławek Koryzno – perkusja, gościnnie: Johannes Riepler – gitara.

21.10.2017 - ŁUKASZ PAWLIK QUARTET FEAT. MICHAEL „PATCHES” STEWART (USA) (Studio TVP Szczecin)
Łukasz Pawlik należy do pokolenia muzyków, które rozpoczynało swoją drogę artystyczną z nastaniem nowego wieku. W okresie globalnej wymiany inspiracji i niespotykanych wcześniej fuzji estetycznych. Ta współczesna atmosfera, przenikająca zarówno codzienność jak i świat wirtualny, przeniknęła się z wartościami, które wyniósł z domu rodzinnego - z oddaniem dla twórczości autorskiej, poszanowaniem dla kunsztu wykonawczego i prawdziwą pokorą wobec tradycji. Urodził się 31 marca 1983 roku, w rodzinie o głębokich muzycznych korzeniach i nieustannie aktywnej artystycznie, otwartej na szerokie obszary muzyki - od jazzu do klasyki symfonicznej. Od 7 roku życia studiuje grę na wiolonczeli fortepianie, komponuje, aranżuje, łącząc zainteresowania klasyczną kameralistyką z pasją do jazzowego fortepianu, którą współdzieli z ojcem - pianistą i kompozytorem Włodkiem Pawlikiem zdobywcą nagrody Grammy w 2014 roku.

25.11.2017 - SIERGIEJ WOWKOTRUB GYPSY SWING QUARTET (Studio TVP Szczecin)
Gypsy Swing Quartet został założony w 2001 roku przez Siergieja Wowkotruba – lidera, wirtuoza skrzypiec, muzyka pochodzącego z Ukrainy, od 20 lat na stałe mieszkającego w Polsce. W mistrzowskiej grze Siergieja mocno wyczuwalne są emocje cygańskiego swingu manouche, połączonego z delikatną wschodniosłowiańską nutką. Lider współpracował m.in. z: „Jazz Band Ball Orchestra”, "Hot D'Jazz Trio", „Five O’Clock Orchestra” oraz jednym z największych współczesnych gitarzystów gatunku manouche - Joscho Stephanem. Siergiejowi na scenie towarzyszą: Sebastian Ruciński (gitara), Tomasz Wójcik (gitara), Piotr Górka (kontrabas) – wszyscy są absolwentami Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, muzycy współpracujący na co dzień z gwiazdami polskiej estrady. Niezwykła wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak i w partiach solowych.Na obszerny repertuar “Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet” składają się nie tylko standardy gypsy swingu, inspirowane twórczością Django Reinhardta i Stephana Grappelliego ale i znane, doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje zespołowi szerokie grono słuchaczy, zaś koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze. Zespół koncertował w kraju i za granicą, jest laureatem konkursów i festiwali m.in.: „Złota Tarka” (Iława).

W ramach cyklu „Jazz Pod Choinkę” proponujemy 1 koncert:

09.12.2017 – „ THE 5th SEASON” „CZTERY PORY ROKU” (Filharmonia w Szczecinie)
The 5th Season - pięciu ambitnych i doświadczonych muzyków, których połączyła pasja grania oraz poszukiwanie nowych interpretacji i stylów gry. Fascynuje ich połączenie formy jazzowej i klasycznej, a respekt do kompozytorów muzyki dawnej, zrodził pomysł rekonstrukcji genialnego dzieła A. Vivaldiego „Le Quattro Stagioni” za pomocą współczesnych środków wyrazu. Tak powstał Projekt The 5th Season, którego tytuł stał się jednoczenie nazwą zespołu. „Cztery Pory Roku” to koncert, opisujący piękno natury dźwiękami muzyki. Muzycy starają się wyeksponować wszystkie odgłosy przyrody w każdym najdrobniejszym detalu. A co najciekawsze w pełni oddać tajemniczy klimat i charakter zjawisk atmosferycznych, w autorskiej aranżacji i interpretacji. Skład zespołu to wytrawni muzycy z pogranicza jazzu i muzyki klasycznej: Jacek Szreniawa – gitara, Jakub Olejnik – kontrabas, Łukasz Perek – fortepian, Zbigniew Lewandowski – perkusja, Janusz Nykiel – skrzypce. Koncert „Cztery Pory Roku” będzie wydarzeniem bardzo pasującym do wnętrza Filharmonii w Szczecinie.
 


ZAPRASZAMY SERDECZNIE
Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin




Partner cyklu „Koncert Jazz Fana:
Telewizja Polska S.A. Oddział w Szczecinie
ul. Niedziałkowskiego 24a, 71-410 Szczecin
otvszczecin@tvp.pl




WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN

 

 


ZADUSZKI JAZZOWE (i nie tylko) 2017


"MAŁA SCENA" Szczecińskiej Agencji Artystycznej
Aleja Wojska Polskiego 64, Szczecin
3 listopada 2017 r. (piątek) godz. 19:00

 



 

ZADUSZKI JAZZOWE (i nie tylko) 2017 Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego to kontynuacja wieloletniej tradycji przypominania i wspominania muzyków, wokalistów, artystów, dziennikarzy, działaczy muzycznych, ludzi kultury, sceny, estrady, którzy przez lata związani byli w różny sposób ze środowiskiem muzycznym Szczecina, a których nie ma już niestety wśród nas.
W piątek 3 listopada 2017 r., o godz. 19:00 w „Małej Scenie” Szczecińskiej Agencji Artystycznej, przy Alei Wojska Polskiego 64 w Szczecinie, chcemy wspomnieć o tych wszystkich, którzy już nieco wcześniej lub całkiem niedawno odeszli od nas, ale zapisali się w naszej pamięci. Chcemy uczcić ICH pamięć najlepiej jak umiemy – ICH muzyką lub muzyką, którą ONI najbardziej lubili. Z pewnością w naszej pamięci na zawsze pozostaną

Helena Majdaniec
Karin Stanek
Tadeusz Nalepa
Mira Kubasińska
Czesław Niemen

Jacek Nieżychowski
Wacław Czech
Stefan Lubkowski
Stanisław Modelski
Franciszek Walicki
Jarosław Śmietana
i wielu, wielu innych…

W koncercie wystąpią:

RYSZARD WIERCIMAK – wspomnienie Elvisa Presleya,
ANDRZEJ SZPAK – wspomnienie Czesława Niemena,
SWING LOVERS – Anna Nowik – puzon, śpiew; Marcin Matecki – piano
– wspomnienie Stefana Lubkowskiego, Heleny Majdaniec i innych
SOLO DUO – Wojciech Rapa – gitary, Małgorzata Jarmoc - śpiew
– wspomnienie Tadeusza Nalepy, Miry Kubasińskiej i innych.

Bilety do nabycia:
- www.bilety.fm
- CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, wejście „I”
- biuro ZSJ, Al. Wojska Polskiego 90, Szczecin - tel.: 607 421 254

Ceny biletów:
20 zł w przedsprzedaży
30 zł w dniu koncertu (przed wejściem do „Małej Sceny” SAA)

Organizatorzy:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin

Szczecińska Agencja Artystyczna
Al. Wojska Polskiego 64, 70-497 Szczecin
www.saa.pl



 


 


Koncert Jazz Fana

SIERGIEJ WOWKOTRUB GYPSY SWING QUARTET
Siergiej Wowkotrub – skrzypce
Sebastian Ruciński – gitara,
Tomasz Wójcik – gitara
Piotr Górka – kontrabas

Dom Kultury 13 MUZ
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
25 listopada 2017
godz. 19:00

 



 

Gypsy Swing Quartet został założony w 2001 roku przez Siergieja Wowkotruba – lidera, wirtuoza skrzypiec, muzyka pochodzącego z Ukrainy, od 20 lat na stałe mieszkającego w Polsce. W mistrzowskiej grze Siergieja mocno wyczuwalne są emocje cygańskiego swingu manouche, połączonego z delikatną wschodniosłowiańską nutką. Siergiej Wowkotrub współpracował m.in. z: „Jazz Band Ball Orchestra”, "Hot D'Jazz Trio", „Five O’Clock Orchestra” oraz jednym z największych współczesnych gitarzystów gatunku manouche - Joscho Stephanem. Siergiejowi na scenie towarzyszą: Sebastian Ruciński (gitara), Tomasz Wójcik (gitara), Piotr Górka (kontrabas). Wszyscy muzycy są absolwentami Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i oprócz gry w Gypsy Swing Quartet na co dzień współpracują z gwiazdami polskiej estrady. Niezwykła wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak i w partiach solowych. Na obszerny repertuar Gypsy Swing Quartet składają się nie tylko standardy gypsy swingu, inspirowane twórczością Django Reinhardta i Stephana Grappelliego ale i znane, doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje zespołowi szerokie grono słuchaczy, zaś koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze. Zespół koncertował w kraju i za granicą, jest laureatem konkursów i festiwali m.in.: „Złota Tarka” (Iława).


BILETY do nabycia:
www.bilety.fm
• biuro Bilety.fm - CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec wejście „I”
• biuro ZSJ - Al. Wojska Polskiego 90, rezerwacja tel. 607 421254 lub przed koncertem w DK 13 Muz
CENA BILETÓW:
30 zł w przedsprzedaży
40 zł w dniu koncertu

Więcej na:
www.13muz.eu

Organizator:


Partner:


Patronat medialny:
     
   
 

 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN


 

 

 


JAZZ POD CHOINKĘ

WOJTEK KAROLAK TRIO
Wojciech Karolak – organy Hammonda
Tomasz Grzegorski – saksofon
Arek Skolik – perkusja

09 grudnia 2017 r. godz. 19:00

Filharmonia w Szczecinie
im. Mieczysława Karłowicza
ul. Małopolska 48, Szczecin
sala kameralna

BILETY:
50 zł w przedsprzedaży
70 zł w dniu koncertu
do nabycia:
www.bilety.fm
biuro Bilety.fm - CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec wejście „I”
biuro ZSJ - Al. Wojska Polskiego 90, rezerwacja tel. 607 421254



 

Jazz pod Choinkę to projekt Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego pomyślany został jako doroczny koncert gwiazdy polskiego jazzu, który ma być swoistym prezentem dla mieszkańców Szczecina w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia. Koncerty z tego cyklu odbywają się już od 2013 roku. Zawsze w połowie grudnia zapraszamy gwiazdę polskiego jazzu z założeniem, że przedświąteczna gorączka i bieganina nie powinna nam przeszkodzić w odbiorze dobrej muzyki jazzowej. Dotychczas w koncertach, które odbywały się w Trafostacji Sztuki w Szczecinie w ramach cyklu Jazz pod Choinkę wystąpili Paweł Kaczmarczyk ze swoim autorskim zespołem Audiofeeling Trio (2013) jeden z najbardziej zdolnych pianistów nowego polskiego jazzu, Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet (2014) nestor i niezaprzeczalnie lider i nauczyciel kilku pokoleń polskich muzyków jazzowych, Zbigniew Namysłowski Quartet legenda i gwiazda polskiego saksofonu (2015), a w 2016 roku pierwsza dama polskiej wokalistyki Krystyna Prońko.

W 2017 roku pod naszą choinkę, do Sali Kameralnej w Filharmonii w Szczecinie zaprosiliśmy jedną z najlepszych, najbardziej znanych i rozpoznawalnych postaci polskiego jazzu – pianistę, organistę, kompozytora i lidera wielu zespołów Wojciecha Karolaka.

Wojciech Karolak, jeden z ojców założycieli jazzu w Polce. Grał jazz profesjonalnie już roku 1958 w składzie zespołu Jazz Believers m.in. Janem Ptaszynem Wróblewskim i Krzysztofem Komedą. Debiutował jak saksofonista, od wczesnych lat 1960-tych gra na fortepianie, a od roku 1973 przede wszystkim na organach Hammonda. Jest wirtuozem tego instrumentu, jego mistrzem niezrównanym w konkurencji międzynarodowej, a także uznanym kompozytorem i aranżerem. Podziwiany za nienaganny gust, wybitny esteta i stylista, jego muzyka zawsze trafia w samo sedno, zarówno jazzu, który jest głównym nurtem jego twórczości, jaki i częstych skoków w bok w rejony rythm’n’bluesa, bluesa i rocka.

Jego karierę znaczy udział w najważniejszych zespołach w historii jazzu w Polsce: The Wreckers (1959-60, z Andrzejem Trzaskowskim, Zbigniewem Namysłowskim, Romanem Dylagiem i Andrzejem Dąbrowskim), Polish jazz Quartet (1963-65, z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Julianem Sandeckim i Andrzejem Dąbrowskim), Mainstream (1973-8, z Janem Pt. Wróblewskim Czesławem Bartkowskim , Markiem Blizińskim), Michał Urbaniak Constellation i Fusion (1973 i 1974 z Urszulą Dudziak, Adamem Makowiczem, Czesławem Bartkowskim), Kwintet „Kujaviak Goes Funky” Zbigniewa Namyslowskiego (1975, z Tomaszem Szukalskim, Pawłem Jarzębskim i Czesławem Bartkowskim), Time Killers (1984, z Tomaszem Szukalskim i Czesławem Bartkowskim). Przez 11 lat, aż do 2012 roku, współpracował z Jarkiem Śmietaną w większości projektów koncertowych i nagraniowych.

Aktualny skład Trio Wojtka Karolaka to Wojciech Karolak – organy Hammonda, Tomasz Grzegorski – saksofon i Arek Skolik – perkusja

Więcej na na profilu ZSJ na portalu Facebook
www.facebook.com/Zachodniopomorskie-Stowarzyszenie-Jazzowe-407943855888412/

Organizator
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 Szczecin

 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN


 




 


Jazz na Rogatkach

STRYCHAR BAND

Maciej Strycharczyk - saksofon tenorowy, klarnet, kompozycje
Marcin Matecki - instrumenty klawiszowe
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski - kontrabas, gitara basowa
Mariusz Lipiński - perkusja

Klub „DELTA”
ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie
08 października 2017 r. (niedziela) godz. 18:00

Koncert można nazwać wydarzeniem autorskim, gdyż wszystkie utwory wykonywane w trakcie koncertu
to kompozycje lidera zespołu Maciej Strycharczyka.

 

 

Maciej Strycharczyk - klarnecista i saksofonista, kompozytor i aranżer. To muzyk niezwykle ekspresyjny potrafiący zjednywać słuchaczy bogatą paletą środków muzycznego wyrazu.
Zainteresowania muzyczne rozwijał pod kierunkiem znakomitego muzyka i pedagoga Adama Ruszały. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego
w Poznaniu. Studiował w klasie prof. Zdzisława Nowaka. Koncertował wykonując muzykę klasyczną solo oraz z towarzyszeniem muzyków kameralnych. Swoje umiejętności doskonalił podczas warsztatów klarnetowych i saksofonowych oraz warsztatów jazzowych. Wiedzę pogłębiał u takich jazzmanów jak Greg Badolato z Berklee College of Music z Bostonu, Tomasz Szukalski, Piotr Baron. Zafascynowany muzyką klasyczną i jazzem komponuje
i aranżuje łącząc te dwa gatunki. Pracuje często jako muzyk sesyjny wykorzystując klarnet, saksofon i flet. Nagrywa muzykę do spektakli teatralnych i muzycznych projektów. Gra
w różnych formacjach muzycznych w kraju i za granicą. Koncertował w Niemczech, Anglii, Danii, Szwecji, we Włoszech i Rosji. Grał w międzynarodowych Show Bandach podróżując po wszystkich kontynentach świata. Współpracował z Teatrem Polskim w Szczecinie, Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie, Filharmonią Szczecińską, z Francesco Napoli, Jamesem Michaelem Stuartem, Larym Randalem, Ewą Bem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Lorą Szafran, Krzesimirem Dębskim, Andrzejem Jagodzińskim, Vadimem Brodzkim, Bernardem Maselim, Antonim Dębskim, Jarosławem Śmietaną, Michałem Urbaniakiem, Piotrem Adamczykiem, Markiem Stachem, Przemysławem Raminiakiem,
z zespołem Vox, Big Bandem Krzysztofa Przybyła, So What, Samokhin Band, Dixie Lovers, Trio m3, Grupo Costa, Old Friends Orchestra, Klezmer Band.
Strychar Band oprócz lidera Macieja Strycharczyka tworzą wytrawni, od wielu lat razem współpracujący w różnych formacjach muzycy. Na klawiszach zagra Marcin Matecki, na kontrabasie Janusz „Kanapa” Jędrzejewski, a na perkusji Mariusz Lipiński.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia na:

www.bilety.fm
Biuro Bilet.fm – CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, wejście „I”
Biuro ZSJ, Al. Wojska Polskiego 90, Szczecin, tel.: 607 421254
Klub „Delta” – przed koncertem

Więcej na:
www.klubdelta.pl

Organizatorzy:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 Szczecin


Klub „DELTA” filia Miejskiego Ośrodka Kultury Szczecin Dąbie
Ul. Racławicka 10, 70-811 Szczecin Dąbie
www.klubdelta.pl

 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN


 



 


 


Jazz na Rogatkach

KAZANA - WILK - BONDAR

Marek Kazana - saksofony
Ryszard Wilk - perkusja
Jarosław Bondar - gitara

Dom Kultury „Klub SKOLWIN”
ul. Stołczyńska 163 Szczecin Skolwin
15 października 2017 r. (niedziela) godz. 17:00
WSTĘP WOLNY
 

 

Marek Kazana - gra na saksofonie altowym, tenorowym i barytonowym, flecie i klarnecie - to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych Szczecina i nie tylko. Laureat Grand Prix Jazzu nad Odrą we Wrocławiu w 1979 roku, doceniony na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie za kompozycję "Marsz bez sensu" – 1983 r., laureat stypendium im. Krzysztofa Komedy '83. Otrzymał Grand Prix w konkursie Debiuty na OFPP Opole ’86 z grupą Operating Conditions. W latach ’90 członek grupy nr 1 w polskim jazzie – Young Power. Nagrał ponad 20 płyt (LP, CD) m.in. z zespołem Free Cooperation, Young Power, Operating Conditions, Green Revolution, T-Love, Arfik. Wysoko notowany w dorocznych ankietach “Jazz Forum” w kategoriach: saksofon altowy, klarnet, saksofon barytonowy. Koncertuje również solo, w duetach (z kontrabasem, z perkusją, z gitarą), jest liderem własnego kwartetu. Grał z grupami free jazzowymi, bluesowymi, reggae, punk, rock – a także z Mirą Kubasińską, z łemkowską grupą folkową „Chwylina”, z orkiestrą dętą z Łobza oraz jako solista z Filharmonią Szczecińską i Operą na Zamku. Jako muzyk, kompozytor i aranżer współpracował ze szczecińskimi teatrami – Polskim („Alicja w krainie czarów”), Współczesnym („Opera za trzy grosze”, „Popiół i diament”), Kana („Moskwa Pietuszki”, „Noc Walpurgii”). Prowadził autorskie programy w Telewizji Szczecin oraz w Polskim Radiu Szczecin. Od 20 lat wykładowca w projekcie „Mała Akademia Jazzu” realizowanym przez Jazz Club Filary” w Gorzowie Wielkopolskim. W 2013 roku nagrał po latach przerwy pierwszą autorską płytę ”Tangola", z której kompozycje z pewnością znajda się w programie koncertu.

Ryszard Wilk – perkusista, z zawodu jest artystą rzeźbiarzem, profesorem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych, niezliczonych prac rzeźbiarskich, wielkoprzestrzennych instalacji ceramicznych, medali bitych w mennicy warszawskiej. Działa również na polu architektury, jest współautorem wielu realizacji i konkursów oraz członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich. W 2012 roku został uhonorowany Nagrodą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego "Pro Arte" za dorobek artystyczny, projektowy oraz za wpływ na życie kulturalne regionu.

Jarosław Bondar - gitarzysta, od lat z powodzeniem występujący z w duecie gitarowym z Krzysztofem Seroczyńskim. Znany bardziej jako szczeciński architekt,
a obecnie jako Architekt Miasta Szczecin.

Więcej na:
www.facebook.com/jazznarogatkach

Organizatorzy:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 Szczecin

Dom Kultury „Klub Skolwin”
Ul. Stołczyńska 163, Szczecin Skolwin
www.klubskolwin.pl

 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN


 



 

 


Jazz na Rogatkach

Łukasz Pawlik Quartet
feat.
Christoph Titz (Niemcy)

Łukasz Pawlik - fortepian, instrumenty klawiszowe
Dawid Główczewski - saksofony
Damian Kostka - gitara basowa
Marcin Jahr - perkusja
gość specjalny
Christoph Titz – trąbka

Dom Kultury 13 MUZ
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
21 października 2017
godz. 19:00
 



 

Łukasz Pawlik Quartet feat. Christoph Titz

Koncert z muzyką z płyty „Lonely Journey”. Materiał w całości skomponowany przez Łukasza Pawlika odwołuje się do estetyki brzmieniowej lat 80-tych i 90-tych XX wieku, wzbogaconej o możliwości nowoczesnej elektroniki, pozwalającej na wielopłaszczyznowe aranżacje muzyczne, w których odnaleźć można zarówno złożone formy kompozytorskie, jak i przestrzeń na spontaniczną improwizację jazzową. Całość osadzona jest w stylistyce umownie określanej jako fusion, ponieważ mamy tu do czynienia z fuzją różnych muzycznych światów w jeden, nie do końca przewidywalny muzyczny konglomerat. Bogata instrumentacja, obecność instrumentów smyczkowych, etnicznych, intensywnych loop’ów, połączona z indywidualnym przekazem osobowości każdego z grających na płycie wybitnych muzyków, której wspólnym mianownikiem jest pianistyka Łukasza Pawlika, grającego na akustycznym fortepianie, jak i na elektronicznych instrumentach klawiszowych, dają możliwość obcowania z efektownym oraz niezwykle energetycznym muzycznym bytem, którego odbiorcami mogą być fani jazzu i nie tylko.

Płyta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków muzycznych, którzy swoje uznanie wyrażali w następujący sposób:

„Album „Lonely Journey” brzmi jak amerykańska płyta jazzowych sław fusion, ale ma nad nimi jedną przewagę. Porywa młodzieńczą pasją lidera, który radością tworzenia ulubionych dźwięków dzieli się ze słuchaczami i skutecznie ich zaraża.” Marek Dusza, „Rzeczpospolita”

„Album „Lonely Journey” to płyta na światowym, wysokim poziomie, doskonała pod wieloma względami. Zagrana z wielką dozą muzycznej inteligencji, empatii i finezji, łącząca wirtuozerię i przebojowość, ukazująca odświeżony fusion w wielu interesujących odsłonach, na które składają się nie tylko doskonałe i wyważone kreacje muzyków towarzyszących liderowi, ale także bogata paleta pomysłów brzmieniowych samego Pawlika.” Michał K. Zawadzki, jazzsoul.pl

„Często albumy bywają nierówne i nie zawsze cały materiał zyskuje uznanie. W przypadku „Lonely Journey” nie ma słabego punktu. Od początku to końca „to jest to”. Ten album wypełnił sporą lukę w polskiej muzyce fusion/crossover, udowadniając po raz kolejny, że mamy znakomitych muzyków na światowym poziomie.” Marek Brzeski, jazzpress.pl

Łukasz Pawlik należy do pokolenia muzyków, które rozpoczynało swoją drogę artystyczną z nastaniem nowego wieku. W okresie globalnej wymiany inspiracji i niespotykanych wcześniej fuzji estetycznych. Ta współczesna atmosfera, przenikająca zarówno codzienność jak i świat wirtualny, przeniknęła się z wartościami, które wyniósł z domu rodzinnego - z oddaniem dla twórczości autorskiej, poszanowaniem dla kunsztu wykonawczego i prawdziwą pokorą wobec tradycji. Urodził się 31 marca 1983 roku, w rodzinie o głębokich muzycznych korzeniach i nieustannie aktywnej artystycznie, otwartej na szerokie obszary muzyki - od jazzu do klasyki symfonicznej. Od 7 roku życia studiuje grę na wiolonczeli fortepianie, komponuje, aranżuje, łącząc zainteresowania klasyczną kameralistyką z pasją do jazzowego fortepianu, którą współdzieli z ojcem - pianistą i kompozytorem Włodkiem Pawlikiem zdobywcą nagrody Grammy w 2014 roku. W 2016 na rynku ukazał się autorska płyta Łukasza "Lonely Journey", do nagrania której zaprosił polskich i amerykańskich muzyków jazzowych, takich jak Mike Stern czy Michael "Patches" Stewart.

Gwiazdą koncertu będzie amerykański trębacz Christoph Titz. Ten niemiecki trębacz to obecnie jeden z najbardziej pożądanych muzyków sesyjnych w Europie, jednak, oprócz wielu projektów muzycznych w jakie jest zaangażowany, sukcesywnie od 2004 roku raczy nas, co jakiś czas, swoją autorskimi płytami. Każdorazowo jest to przedsięwzięcie wyjątkowe, jak miało to miejsce w przypadku płyty Magic (2004), czy bestsellerowego albumu When In Love (2007). Świat usłyszał o Christophie Titzu za sprawą formacji Scetches, w szeregach której pojawił się na prestiżowym Festiwalu Jazzowym w Grenoble w 2004 roku. Wówczas to miał okazję występować wraz z takimi gwiazdami jak choćby: Richard Galiano, czy nieodżałowana Cesaria Evora. Równolegle ze współpracą z grupami: Bonefuk, Art Af Orys, Hermosa, Funk de Nite, czy formacją Manfreda Leuchtera, bierze udział w koncertach oraz sesjach nagraniowych z takimi choćby muzykami, jak: Maria Glenn, Kate Westbrook.
W Polsce znany jest przede wszystkim dzięki festiwalom: Międzynarodowe Głogowskie Spotkania Jazzowe i Zakopiańska Wiosna Jazzowa, oraz koncertom
w Warszawie i wspólnym występom z Piotrem Wojtasikiem.

Zespół uzupełniają doskonali muzycy:

Dawid Główczewski, saksofonista. Absolwent Wydział Jazzu AM w Katowicach; studiował również na Universität für Musik und Darstellende Kunst w Grazu. Ma na koncie współpracę m.in. z Grażyną Łobaszewską, Lorą Szafran, Marią Schneider, Jamiem Cullumem, Tomaszem Stańką.

Damian Kostka (ur. 5 lipca 1991 w Poznaniu) – polski kontrabasista i basista, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu i w Poznaniu. Na swoim koncie ma wiele nagród indywidualnych, jak i zespołowych zdobytych na festiwalach
i konkursach m.in. Jazz nad Odrą, Bielska Zadymka Jazzowa, Krokus Jazz Festiwal. Pobierał nauki u Rona Cartera, Gary'ego Peacocka, Dominique di Piazza, Dariusza Oleszkiewicza oraz saksofonistą Chico Freemanem. Jest również członkiem zespołu Włodek Pawlik Trio. Występuje również z Weezdob Collective oraz w formacjach Maciej Kądziela Trio i Global Schwung Quintet i Łukasza Pawlika.

Marcin Jahr, perkusista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w zakresie instrumentów perkusyjnych w 1992 roku. Profesjonalną karierę rozpoczął w Kwintecie Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego w 1987 roku. Później współpracował m.in. z Garrisonem Fewellem, Nicolasem Simionem, Joachimem Menclem, Piotrem Wojtasikiem (CD pt. „Lonely Town” zostało uznane przez czytelników czasopisma „Jazz Forum” Płytą Roku 1995) , Mieczysławem Szcześniakiem, Kubą Stankiewiczem, Lorą Szafran z zespołem „New Presentation”, Karolem Szymanowskim, Brandonem Furmanem i Jackiem Niedzielą, Piotrem Baronem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko, Januszem Muniakiem, Leszkiem Kułakowskim, Krzysztofem Herdzinem, Michałem Kulentym i z wieloma innymi. Z większością z tych wykonawców nagrał ponad 20 płyt dla różnych wytwórni.

BILETY do nabycia:
www.bilety.fm
• biuro Bilety.fm - CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec wejście „I”
• biuro ZSJ - Al. Wojska Polskiego 90, rezerwacja tel. 607 421254

Więcej na:
www.13muz.eu

Organizator:


Partner:


Patronat medialny:
     
   

 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN


 















 


 


Jazz na Rogatkach

WOJCIECH RAPA
JAZZ BLUES CONVENTION

Małgorzata Jarmoc - śpiew
Wojciech Rapa – gitara, śpiew
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski - bas
Jakub „Fiszka” Fiszer - perkusja

Dom Kultury „Klub SKOLWIN”
ul. Stołczyńska 163 Szczecin Skolwin
17 września 2017 r. (niedziela) godz. 17:00

WSTĘP WOLNY
 



 

Małgorzata Jamroc - to pochodząca ze Szczecina obdarzona bardzo mocnym i klarownym głosem, doświadczona wokalistka wielu zespołów jazzowych i jazzrockowych. Po wielu latach koncertowania za granicą, szczególnie w Niemczech i w Skandynawii powróciła do rodzinnego Szczecina i nawiązała współpracę z najlepszymi szczecińskimi muzykami przebojem zdobywając publiczność wielu klubów muzycznych Szczecina. Występuje obecnie z różnymi zespołami m in. LUZ Blues i Wojciech Rapa Quartet. Z Wojtkiem Rapą tworzy też zespół Acoustic Guitar Projekt. W trakcie koncertu zaprezentuje najbardziej popularne standardy jazzowe oraz wiele znanych i popularnych piosenek i melodii w jazzowych interpretacjach.

Wojciech Rapa – wokalista, gitarzysta, basista, kompozytor, dziennikach muzyczny, sideman, znany i ceniony od lat reprezentant szczecińskiego rock'n'rolla. Grał w popularnych zespołach lat 70., m.in. z Katarzyną Sobczyk, Heleną Majdaniec, Karin Stanek, Jackiem Lechem, Henrykiem Fabianem oraz członkami zespołu „No To Co”. Przez kilka lat grał w zespole „Wawele”. Współzałożyciel formacji „Telegram” przy Szczecińskiej Agencji Artystycznej, której opiekunem był znany obecnie reżyser filmowy Jacek Bromski. W latach 70. brał udział w festiwalach: Jazz nad Odrą i festiwal Awangardy Rockowej w Kaliszu. Pomysłodawca cyklu koncertów pod nazwą Szczecińskie Dinozaury. Od roku 1995 kieruje własnymi formacjami muzycznymi „Still Warm”, a także „Wojtek Rapa Quartet”, z którą nagrał płytę „Szczecin-Szczecin”. Obecnie jest stałym członkiem legendy polskiego big beatu – „Czerwono-Czarnych”, z którymi uczestniczył w obchodach 50-lecia polskiego rocka w Gdańsku w 2010 roku.
W 2014 r. obchodził 50-lecie twórczości artystycznej. Z tej okazji w Małej Scenie SAA wystąpili przyjaciele Wojtka Rapy, reprezentanci wielu pokoleń szczecińskiej sceny muzycznej: Barbara Włodarczyk, Wilento, Szymon Orłowski, L.U.Z. Blues, Maciej Kazuba, Maciej Strycharczyk, Kosma Kozłowski, Zbigniew Ciesielski, Janusz "Kanapa" Jędrzejewski, Jarosław Kania, Jarosław Rapa, Jakub "Fiszka" Fiszer, Lech Turkowski, Darek "Kaziu" Kamiński, Ryszard "Elvis" Wiercimak, Andrzej Szpak, Tadeusz Żyjewski, Bolesław Sobolewski, Mateusz "Mateo" Lazar, Janusz Weiss i inni wykonawcy.
Wojciech Rapa to również autor wydanej w 2011 roku w Szczecinie książki opisującej narodziny szczecińskiego big beatu w latach 60, 70 i 80 XX wieku. Książka to wspomnienia pierwszego Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie i narodzin wielu talentów i zespołów, które tu właśnie zaczęły grać.
Do wspólnego koncertu Wojciech Rapa i Małgorzata Jarmoc zaprosili wytrwanych muzyków, z którymi grają też w wielu innych składach – basistę Janusza „Kanapę” Jędrzejewskiego i perkusistę Jakuba „Fiszkę” Fiszera. Zapowiada się dobry jazzowy koncert ale z mocnym jazz-rockowym i bluesowym zabarwieniem.


Więcej na:
www.facebook.com/jazznarogatkach

Organizatorzy:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 Szczecin


Dom Kultury „Klub Skolwin”
Ul. Stołczyńska 163, Szczecin Skolwin
www.klubskolwin.pl

 

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN


 





 

 

 


Letnie Koncerty Plenerowe „KLUB SKOLWIN”

L.U.Z. BLUES

Ryszard Nazdraczew - gitara, śpiew
Maciej Kostański – organy Hammonda, piano
Leszek Frik - piano
Zenon Balcerak - gitara basowa
Tadeusz Żyjewski - saksofon
Max Roetler - perkusja
gościnnie
Barbara Włodarczyk - śpiew
Barbara Strojnowska - śpiew


Dom Kultury „KLUB SKOLWIN”
ul. Stołczyńska 163, Szczecin Skolwin
13 sierpnia 2016 r. (niedziela) godz. 17:00

WSTĘP WOLNY

 



 

Zespół „L.U.Z. Blues" powstał w Szczecinie w 2011 roku założony przez doświadczonych muzyków grających dotąd w różnych szczecińskich i zagranicznych formacjach prezentujących przeróżne gatunki muzyczne od rocka i bluesa po muzykę taneczną i pop.

Zamiłowanie do dobrego rocka i bluesa spowodowało, że muzycy postanowili stworzyć pewnego rodzaju szczecińską super grupę grającą covery znanych utworów z szeroko rozumianej muzyki rockowo-bluesowej polskiej i zagranicznej. Muzycy zapraszają często na koncerty również innych instrumentalistów i wokalistów zależnie od stylistyki pożądanej na danym koncercie. Doświadczenie muzyków i profesjonalne podejście do wykonywanego zawodu, wbrew nazwie, gwarantuje najwyższą jakość prezentowanej muzyki. Zawarty w nazwie zespołu „luz” przejawia się w twórczym podejściu do wykonywanej muzyki poprzez własną interpretację i twórcze rozwinięcie wybranych utworów.

Koncert w ramach letnich koncertów plenerowych w Domu Kultury „Klub Skolwin” można by zatytułować BLUES FOREVER. Repertuar koncertu to głównie covery znanych i lubianych polskich i zagranicznych przebojów szeroko rozumianej muzyki rockowej. Usłyszymy z pewnością utwory takich wykonawców jak Carlos Santana, Eric Clapton, BB King, Jimi Hendrix, Muddy Waters czy Tadeusz Nalepa i Breackout, ale też utwory zespołów grających mocniejszą muzyką jak Deep Purple czy Led Zeppelin. Dla kontrastu nie zabraknie w koncercie też piosenek z czasów świetności polskiego rock`n`rolla. Na pewno każdy ze słuchaczy znajdzie w trakcie koncertu coś co przypadnie mu szczególnie do gustu.

Zespół koncertował dotąd na wielu imprezach m.in. w koncercie pn. Dinozaury Szczecińskiego Rocka, na Festiwalu Country w Sułominie, na koncertach w Szczecińskiej Agencji Artystycznej, na koncertach organizowanych przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz w Operze na Zamku, w Zamku Książąt Pomorskich, w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie, we Free Blues Club, w Klubie „Skolwin”, w Klubie „Słowianin” i wielu innych.

Barbara Włodarczyk wokalistka śpiewająca rock, pop, jazz. Debiutowała w latach 60-tych na scenie szczecińskiego klubu studenckiego „Pinokio” w zespole „Święci”, który wywodzi się z kultowej kawiarni „Sorento”. W tym samym okresie Basia nagrała dla Polskiego Radia Szczecin ze swoim zespołem piosenki swoich ówczesnych idoli: Cilli Black, Katarzyny Sobczyk i Sławy Mikołajczyk. Wspólnie ze „Świętymi” bierze udział w filmie dokumentalnym o młodzieży szczecińskiej, który realizowała Telewizja Berlińska.

Następny etap muzyczny wokalistki rozwijał się u boku jej brata, Zbyszka Włodarczyka
w zespole „Zjawy”. W 1966 roku zespół zdobył nagrodę na Szczecińskiej Wiośnie Orkiestr. W latach 70-tych wiele razy wyjeżdża koncertować m. in. do Jugosławii i Danii. W 2009 roku spełniają się sny Basi – zostaje wokalistką swoich idoli, czyli grupy „Czerwono-Czarni”. Koncertuje z nimi zresztą do dzisiaj. Barbara dysponuje „czarnym głosem”, ma ciągle młodzieńczą witalność, tryska energią i siłą sceniczną. Obecnie można ją usłyszeć w kilku szczecińskich lokalach.

Więcej na:
www.facebook.com/zachodniopomorskiestowarzyszeniejazzowe

Organizatorzy:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 Szczecin

Dom Kultury „KLUB SKOLWIN”
Ul. Stołczyńska 163, Szczecin Skolwin
www.klubskolwin.pl





 


 


AMFITEATR JAZZ CAFÉ
Teatr Letni im. Heleny Majdaniec
w Szczecinie


 



 

09 lipca 2017 – CHALI GREEN (USA) & KRZYSZTOF „PUMA” PIASECKI QUARTET
Krzysztof „Puma” Piasecki absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej, wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Kompozytor, aranżer, pedagog - jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej. W 1997 Zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego "Gitara
i Bas". Występował na wspólnej scenie między innymi z Mickiem Sternem, Bobem Malachem, Davidem Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem i Jeffem Berlinem. Gościł w wielu klubach za granicą, w tym w berlińskim klubie A-Trane. Z równą swobodą i równie chętnie gra muzykę tak różną jak rock`n`roll, blues, swing, jazz nowoczesny i fusion... Zaprosił do współpracy znakomitych muzyków: Paweł Serafiński – organy Hammonda, Adam Skrzypek – gitara basowa, Adam Buczek – perkusja. Gwiazdą koncertu będzie doskonały amerykański trębacz Charli Green.

16 lipca 2017 – SWING LOVERS
Zespół Swing Lovers powstał w 2001 roku w Szczecinie i został stworzony z myślą o tych, którzy cenią sobie muzykę na najwyższym poziomie, a do tego znaną, lubianą i wykonywaną w pełni na żywo. Założycielem zespołu był znany pianista, kompozytor, aranżer i nauczyciel Stefan Lubkowski.
W repertuarze zespołu znajdują się największe standardy muzyki rozrywkowej, jazzowo-swingowej, latynoamerykańskiej, pop, tanecznej, poczynając od lat 20-tych, a kończąc na aktualnych hitach z list przebojów. Podstawę zespołu tworzy kwartet, w składzie instrumentalnym: gitara basowa, perkusja, fortepian, puzon i wokal, dzięki czemu Swing Lovers doskonale pasuje na uroczystości, bankiety, bale, kolacje, koncerty, wernisaże itp. Szefem zespołu jest puzonistka i wokalistka Anna Nowik. Dzięki oryginalności i różnorodności wykonywanej muzyki zespół usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagającego słuchacza, czego potwierdzeniem są liczne festiwale i koncerty w Polsce, Niemczech, Belgii, Szwecji, Danii.

23 lipca 2017 – MARIANNA WRÓBLEWSKA feat. WOJCIECH KAMIŃSKI & WOJCIECH RAPA JAZZ BLUES COMPILATION
Marianna Wróblewska jedna z najbardziej doświadczonych polskich wokalistek jazzowych wystąpi z jazzowym recitalem zawierającym wszystkie najbardziej znane i lubiane standardy muzyki jazzowej. Marianna Wróblewska jest bardzo mocno związana ze Szczecinem gdyż jest jedną z laureatek „Złotej Dziesiątki” podczas 2 Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie w 1963 r. Niespodzianką mają być piosenki patronki amfiteatru Heleny Majdaniec w wykonaniu jej niegdysiejszej koleżanki z Festiwalu Młodych talentów w Szczecinie, Marianny Wróblewskiej. To chyba wciąż za rzadko słyszymy w amfiteatrze Heleny Majdaniec jej piosenki. Marianna Wróblewska wystąpi z jednym z najlepszych polskich pianistów jazzowych Wojciechem Kamińskim oraz ze szczecińskim zespołem Wojciech Rapa Jazz Blues Compilation z wokalistką Małgorzatą Jamroc.

31 lipca 2017 – POMERANIAN YOUTH BIG BAND
Pomeranian Youth Big Band to 18 osobowa orkiestra, wykonująca muzykę jazzową i rozrywkową. Powstała w 2013 roku w Szczecinie, zrzeszając muzyków profesjonalnych oraz młodzież. Od 2016 roku Big Band związany jest z Akademią Sztuki w Szczecinie, której studenci na stałe znajdują się w składzie zespołu i gdzie również odbywają się próby. Orkiestra w 2014 roku zdobyła Grand Prix konkursu orkiestr dętych i big bandów w Łobzie. Z big-bandem współpracują znani muzycy i wokaliści Jola Szczepaniak, Michał Grobelny, Krzysztof Kołłątaj, Igor Zuzansky, Michał Koniarski, Liliana Kostrzewa, Krzysztof Ciesielski, Tomasz Licak, Łukasz Juźko, Rafał Mizdalski. Kierownikiem muzycznym jest Tomasz Licak, saksofonista i kompozytor, absolwent Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze. Pomeranian Youth Big Band w swoim szerokim repertuarze posiada zarówno klasykę jazzowej muzyki big bandowej z lat 30tych, jak i utwory nowoczesne oraz muzykę komponowaną specjalnie dla tej orkiestry.

Organizatorzy:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 Szczecin



WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN

















 


Jazz na Rogatkach

THE BEAT FREAKS

Tomasz Licak - saksofon / klarnet
Michał Starkiewicz - gitara
Paweł Grzesiuk - kontrabas
Radek Wośko - perkusja

Klub „DELTA”
ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie
11 czerwca 2017 r. (niedziela) godz. 18:00

BILETY do nabycia:
www.bilety.fm
Biuro Bilet.fm – CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, wejście „I”
Biuro ZSJ, Al. Wojska Polskiego 90, Szczecin, tel.: 607 421254
Klub „Delta” – przed koncertem

 



 

The BEAT FREAKS - to grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków jazzowych ze szczecińsko-duńskim rodowodem. Skandynawskiego charakteru muzyce nadaje bowiem fakt, iż połowa zespołu, swój muzyczny język rozwijała kształcąc się̨ w prestiżowej akademii w Odense. Nie pozostało to bez wpływu na brzmienie zespołu oraz odważne podejście do formy.
Zespół założył w 2014 roku Michał Starkiewicz (gitara), który do współpracy zaprosił Tomka Licaka (saksofon tenorowy) i Pawła Grzesiuka (bas) oraz mieszkającego na stałe w Kopenhadze - Radka Wośko (perkusja). Po kilku sesjach powstał materiał, który został z zaprezentowany w Szczecinie w roku 2015 oraz w Christiania Jazz Club w Kopenhadze w lutym 2016 roku. Oba koncerty zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, co zaowocowało trasą koncertową w Polsce oraz wejściem do studia.
W marcu 2016 roku w Studio Soyuz w Łodzi zespół nagrał swój debiutancki album, który miał swoją premierę w październiku tegoż roku. Debiutancka płyta „Leon” ukazała się na rynku nakładem wydawnictwa Gateway Music z Danii. Album został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez krytyków muzycznych jak i przez muzyków.
Płyta „Leon” to próba muzycznego zilustrowania życia i twórczości Leona Kokakiewicza - fikcyjnej postaci stworzonej przez zespół - barda miejskiego z czasów gwałtownego rozwoju przemysłu. Wizjonerskie idee, inspiracja maszynami oraz nieskromne ilości porzeczkowego trunku dały nieoczekiwaną mieszankę rytmów, brzmień i melodii. Zespół The Beat Freaks stara się oddać te niepowtarzalne pomysły przy pomocy współczesnych instrumentów, które zresztą przewidział już 200 lat temu sam Leon Kokakiewicz. Ale to nie wszystko - innowacja była bowiem nadrzędna ideą industrialnego barda, dlatego Beat Freaks tworzy coraz to nowszą muzykę, która śmiało patrzy wprzód!
Muzycy uciekają̨ od utartych schematów jazzowych form proponując muzykę̨, która jest swoistą opowieścią̨. W ich muzyce znajdziemy inspiracje i zapożyczenia zarówno z muzyki słowiańskiej, ludowej, etnicznej czy wręcz rockowej. Jednocześnie muzyka zespołu pozostaje świeża nawiązując do brzmienia współczesnego jazzu. Znakiem szczególnym zespołu jest niecodzienne i otwarte podejście do formy utworu i aranżacji.
Skład zespołu:
Tomasz Licak - saksofon / klarnet
Michał Starkiewicz - gitara
Paweł Grzesiuk - kontrabas
Radek Wośko - perkusja

Więcej na:
www.klubdelta.pl

Organizatorzy:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 Szczecin




Klub „DELTA” filia Miejskiego Ośrodka Kultury Szczecin Dąbie
Ul. Racławicka 10, 70-811 Szczecin Dąbie
www.klubdelta.pl


WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN

 

 


Jazz na Rogatkach

CAFE JAZZ TRIO – SWING

Krzysztof Marek - klarnet
Robert Jarzębski - gitara
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski - kontrabas
Ryszard Słowicki - instrumenty perkusyjne

Klub „DELTA”
ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie
19 marca 2016 r. (niedziela) godz. 18:00
WSTĘP WOLNY
 



 

CAFE JAZZ TRIO - SWING to zespół grający klasykę Swing Jazzu lat 1930-1960. Skromnym instrumentarium: klarnet, gitara, bas, werbel (szczotki) zespół nawiązuje do stylistyki i brzmienia zespołów klubowych z epoki Swing. Bezpretensjonalność interpretacji i kameralny skład, to klarowność i przejrzystość brzmienia.

W repertuarze koncertów znajdują się również wybrane motywy muzyki filmowej tamtych lat, oczywiście w swingowych aranżacjach.

W skład zespołu wchodzą:
Krzysztof Marek - klarnet
Robert Jarzębski - gitara
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski - kontrabas
Ryszard Słowicki – instrumenty perkusyjne




Więcej na:
www.klubdelta.pl
www.facebook.com/jazznarogatkach2016



Organizatorzy:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 Szczecin




Klub „DELTA” filia Miejskiego Ośrodka Kultury Szczecin Dąbie
Ul. Racławicka 10, 70-811 Szczecin Dąbie
www.klubdelta.pl



WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN






Koncert Jazz Fana

Szymon Łukowski Quintet
feat.
Johannes Riepler (UK)
Szymon Łukowski - saksofony, klarnet, lider
Dominik Bukowski - wibrafon, marimba
Piotr Lemańczyk - kontrabas
Waldemar Franczyk - perkusja
gościnnie
Johannes Riepler - gitara

Studio Telewizji Polskiej Szczecin
Ul. Niedziałkowskiego 24a
13 maja 2017
godz. 19:00
 

BILETY do nabycia:
- www.bilety.fm
- biuro Bilety.fm - CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec wejście „I”
- biuro ZSJ - Al. Wojska Polskiego 90, rezerwacja tel. 607 421254

 



 

Szymon Łukowski Quintet to nowy projekt saksofonisty, kompozytora i aranżera związanego z trójmiejskim i bydgoskim środowiskiem muzycznym. Do tej pory Łukowskiego można było usłyszeć jako sidemana w takich formacjach jak Piotr Lemańczyk Quartet North czy Jan Konop Big Band.


W grudniu 2014 roku, powołał jednak własny skład, w którym oprócz sekcji rytmicznej czyli kontrabasu i perkusji występuje tez wibrafon i gitara. Szymon Łukowski jako leader gra na saksofonach tenorowym, altowym i sopranowym, w kilku utworach rozszerzając instrumentarium o klarnet basowy.


Wyjątkowość kwintetu przejawia się między innymi w tym, że rolę instrumentu harmonicznego powierza się tu naprzemiennie wibrafonowi oraz gitarze, co
w połączeniu z saksofonami odświeża formułę klasycznego kwintetu i otwiera nowe przestrzenie brzmieniowe, niemożliwe do uzyskania w składzie, w którym instrumentem harmonicznym jest fortepian.


Stylistyka zespołu oscyluje wokół nowoczesnego jazzu, czerpiąc w równej mierze
z osiągnięć współczesnych wykonawców takich jak Gary Burton, Dave Holland
i David Binney, jak i mistrzów gatunku jak John Coltrane i Woody Shaw.


Na najnowszym albumie zespołu jako gość specjalny pojawił się austriacki gitarzysta Johannes Riepler, rezydujący od 10 lat w Londynie i będący czynnym uczestnikiem brytyjskiej sceny jazzowej, którego gra wzbogaciła muzykę zarejestrowaną na albumie o nowe kompozycje oraz aranżacje.


Charakterystyczna barwa współdziałającego wibrafonu i gitary, modernistyczne melodie i nieszablonowe aranżacje, żywiołowe sola, rozszerzona tonalność i odcinki kolektywnej improwizacji inspirowanej muzyką kameralną XX wieku realizowane przez członków zespołu rozszerzają koncepcję muzyczną o elementy do tej pory rzadko spotykane w jazzie. Wszystkie te składniki tworzą jedyny w swoim rodzaju muzyczny konglomerat, w którym tradycja przenika się z nowoczesnością, improwizacja z precyzyjną aranżacją, liryczność z dynamizmem.

Więcej na:
www.szymonlukowski.pl

Koncert jest rejestrowany, z udziałem publiczności i odtwarzany na antenie TVP3. Zakup biletu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie wizerunku przez TVP na potrzeby programu.




Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 Szczecin




Partner:


Patronat medialny:


WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN










 


Jazz na Rogatkach

ANDRZEJ SZPAK
z zespołem

Andrzej Szpak - śpiew
Wojciech Rapa - gitara
Grzegorz Ziółkowski - piano
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski - bas
Tomasz Szpak - perkusja

Dom Kultury „Klub SKOLWIN”
ul. Stołczyńska 163 Szczecin Skolwin
14 maja 2016 r. (niedziela) godz. 17:00
WSTĘP WOLNY

 



 

Andrzej Szpak jest szczecinianinem, absolwentem szczecińskich szkół muzycznych w klasie skrzypiec. Niedawno obchodził 50. lecie swojej pracy artystycznej. Swoją działalność muzyczną rozpoczął w roku 1965 zakładając popularny w tym czasie zespół MY, będąc jego wokalistą i grając partie instrumentalne na skrzypcach.

W roku 1970 zakłada zespół "Bryczka Cioci Filomeny", w którym grają tak znakomici muzycy jak Krzysztof Medyna, Waldemar Kowalski czy Janusz Weiss. Przez rok jest wokalistą i basistą Kwartetu Warszawskiego. Wyjeżdża na koncerty do Finlandii, a od roku 1974 rozpoczyna w Szwecji, wieloletnią współpracę z zespołem Jana Knapa, znakomitego perkusisty Czerwono Czarnych. Gra w międzynarodowym składzie zespołu Peperoni i w Andy Scamps Orchestra, który to zespół w roku 2000 przenosi do Polski i z którym działalność muzyczną kontynuuje do dzisiaj.

Od lat zafascynowany twórczością Czesława Niemena, organizuje koncerty z jego muzyką na terenie całej Polski, a także śpiewając z saksofonistą Krzysztofem Medyną w Stanach Zjednoczonych.

W Domu Kultury "Klub Skolwin" 14 maja 2017 r. o godz. 17:00 odbędzie się koncert w którym Andrzej Szpak zaprezentuje swoje mniej znane oblicze. Zaśpiewa znane standardy jazzowe i bluesowe. Chociaż sięgnie też do muzyki Czesława Niemena.
Zespół wystąpi w następującym składzie:
Andrzej Szpak - śpiew
Wojciech Rapa - gitara
Grzegorz Ziółkowski - piano
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski - bas
Tomasz Szpak - perkusja.


Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin





Dom Kultury „Klub Skolwin”
Ul. Stołczyńska 163, Szczecin Skolwin
www.klubskolwin.pl


WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN






 


Koncert Jazz Fana

LAURA CUBI
&
Adam Wendt Acoustic Set

Laura Cubi - wokal
Adam Wendt – saksofon tenorowy i sopranowy
Paweł Zagańczyk – akordeon, bandoneon
Jarosław Stokowski – kontrabas

WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN
Studio Telewizji Polskiej Szczecin
Ul. Niedziałkowskiego 24a
25 marca 2017 r. godz. 19:00
(koncert będzie rejestrowany, z udziałem publiczności, przez TVP Szczecin
i odtwarzany w późniejszym terminie na antenie TVP3)

 

BILETY: 70 zł
do nabycia:
www.bilety.fm


biuro Bilety.fm – CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec wejście „I”
biuro ZSJ – Al. Wojska Polskiego 90, rezerwacja tel. 607 421254

 



 

LAURA CUBI & ADAM WENDT ACOUSTIC SET „Polskie Serce – Hiszpańska Dusza” to nazwa trasy koncertowej promującej najnowszą płytę Adama Wendta „Por la noche” („W nocy”). Jest to program napisany pod wpływem fascynacji muzyką hiszpańską i przy współpracy z Laurą Cubi Villena. Kompozytorem wszystkich utworów zawartych na płycie jest Adam Wendt, a autorką tekstów, oczywiście w języku hiszpańskim, jest Laura Cubi. Efektem tego wyzwania, zarówno dla autorów jak i muzyków towarzyszących, jest połączenie najlepszych cech muzyki hiszpańskiej i naszej rodzimej – polskiej . Repertuar płyty to 12 autorskich kompozycji w brawurowy sposób zagranych i zaśpiewanych. Ta zbitka stylistyczna, piękne melodie oraz bardzo ciekawy skład instrumentalny w połączeniu z głosem, który wręcz hipnotyzuje temperamentem a miejscami nostalgią przekazuje słuchaczom tej muzyki niepowtarzalne i unikalne doznania i przenosi ich w zupełnie inne, nowe rejony świadomości.

LAURA CUBI jest rodowitą hiszpanką mieszkającą na stałe w Walencji w Hiszpanii, zakochaną w naszym kraju – w ludziach, folklorze, krajobrazach i pierogach! Zajmuje się muzyką profesjonalnie. Prowadzi szkołę muzyczną w swoim mieście i udziela się jako solistka w licznych klubach muzycznych śpiewając zarówno typową muzykę hiszpańską, w której zawarte są cechy muzyki jej prowincji jak i jazz i rhythm` blues. Jednak najbardziej lubi wszelkie poszukiwania muzyczne oparte na zbitkach różnych kultur.

ADAM WENDT jest absolwentem wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wziął udział w nagraniu około 80 płyt (w tym sześć autorskich) nie tylko jako saksofonista, ale również jako kompozytor i aranżer. W 1990 roku będąc muzykiem zespołu Walk Away otwierali Europejskie koncerty Milesa Davisa. Nagrywał i koncertował z takimi sławami muzyki jazzowej jak Randy Brecker, Bill Evans (Miles Davis Group), Eric Marienthal (Chick Corea, GRP Big Band), Mino Cinelu (Weather Raport, Miles Davis), Frank Gambale (Chick Corea), David „Fuze” Fiuczynski (Randy Brecker, R.S.Jackson, G. Russel), Dean Brown (Roberta Flack, David Sanborn), Krystyna Prońko, Ewa Bem, Grzegorz Ciechowski, Lora Szafran, Mietek Szcześniak, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Nippy Noya oraz znakomitościami czarnego bluesa takimi jak Sidney „Guitar Crusher” Selby oraz Keith Dunn.

Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin





Partner:
Telewizja Polska S.A. Oddział w Szczecinie
ul. Niedziałkowskiego 24a, 71-410 Szczecin
otvszczecin@tvp.pl




WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA SZCZECIN